Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kraków: Protesty przeciwko pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu

Utworzony przez przemm, 14 kwietnia 2010 r. o 07:57
przemm napisał:
Według mnie nie jest godzien na wawel na wawelu spoczywają ludze zasłużeni i wyselekcjonowani a co takiego zrobił śp. L. Kaczyński dla tego kraju?? nic szczególnego. Ale decyzję podejmują inni ludze niestety;/
Czy homuś noblista to ten zasłużony dla Polski. W dodatku Żmudzin przez ponad 20 lat szargał Polskę i pod koniec życia na raz poczuł się Polakiem. W myśl przysłowia:"póty do pokuty jak śmierc koło d...."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Ewa~ napisał:
Uważałam kardynała Dziwisza za mądrego człowieka, niestety wczoraj stracił mój szacunek. No cóżna wszystko trzeba sobie zasłużyć.
WYPROMOWAŁ SIĘ PO ŚMIERCI PAPIEŻA, TERAZ PROMUJE SIĘ NA TRAGEDII I ŚMIERCI PREZYDENTA! SAMI TO OCEŃCIE BO JA ZNAM NA TO TYLKO JEDEN EPITET .............!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie nie potrafią uszanować żałoby! Na Franciszkańskiej, gdzie spotykali się zawsze gdy przyjeżdał papierz, teraz okazali swoje oblicze - kłótnie, mało co brakowało a zaczeliby się bić! To nie powinno mieć miejsca. Hasło "ateiści", nie wiem kto tu jest większym ateistą! Ma leżeć obok bohaterów i królów, takich z pewnością już mieć nie będziemy jak oni. Gdyby zamiast Kaczyńskiego zginąłby kto inny też pewnie byłby tam pochowany. Trzeba pamiętać, że to głównie media zrobiły z niego człowieka głupiego i niegodnego stanowiska Prezydenta, a teraz wszyscy go za to przepraszają! Nikt nie zasługuje, by tak mu ubliżać!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak najbardziej należy się pochówek Lechowi Kaczeyńskiemu pod Wawelem, nawet z racji tego że no właśnie był prezydentem, że w służbie dla kraju tragicznie zginął, był dobrym prezydentem, i jest pierwszym nieżyjącym prezydentem od obalenia komunizmu,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czy Dziwisz znajdzie miejsce dla prezydentów : Jaruzelskiego i Wałęsy na Wawelu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wszystko wróciło do normy=po pis kościółkowi niekościółkowi Nareszcie wybory1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wawel to miejsce wyjątkowe dla polskiej tożsamości, w pewnym sensie święte, bo symboliczne, a to symbole budują narodową tożsamość. Kaczyński zginął i należy mu się pogrzeb prezydencki, ale nie wśród bohaterów i królów Polski!!! Bo co on takiego bohaterskiego dokonał??? NIC!. Był dobrym człowiekiem - zgoda. Był uczciwym prezydentem, zaangażowanym w kilka pomysłów międzynarodowych - zgoda. Ale jeśli zaczniemy wszystkich takich chować na Wawelu - to przygotujmy tam miejsca dal conajmniej kilku milionów Polaków. Wawel jest zbyt ważnym dla Polaków symbolem, aby dla celów politycznych każdy mógł sobie nim wycierać gębę!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro to prezydent Polaków, to niech naród zadecyduje, gdzie ma być pochowany. Referendum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A napisał:
Zginął jako Prezydent RP, powinien leżeć na Wawelu, by się wstydzili co przeciw temu protestują.
Narutowicz też zginął jako prezydent a na Wawelu nie leży
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dania napisał:
co niby mam myśleć? to elity polskie są od myślenia :jedne wymyśliły Wawel a drugie siedzą cicho bo boją się że ich krzyżowcy zjedzą to ci odwaga cywilna Tam leży mój ukochany Norwid to już nie będzie ten sam Kraków!!!
Kraków to Galicyjskie Zadupie. Żopolizy JCKM, który w zamian za wczesniejsze uratowanie jego kraju przez Sobieskiego zrobił z Wawelu żołdackie koszary. Uważam, że Powazki to najlepsze miejsce grobów pary preezydenckiej. Warszawa to Stolica i miasto nieujarznione nie to co to Galicyjskie Zadupie całkowicie uległe cesarzowi i Franckowi. A teraz centusie i im podobni zachowują się jak ich krajan Jakub Szela, który piłą krajał Polaków na rozkaż cesarza. Internet to dla tej gawiedzi piła XXI wieku. A jacy dumni są z poniewierania Prezydenta. Tolerują Dżemojadów, którzy nagminnie nawiedzają puby i agencje towarzyskie i bez obiekcji załatwiając swe potrzeby fizjologiczne na królewskim rynku. A nie chcą dopuścić nas tys. Polaków, którzy będą przyjeżdżać na grób Prezydenta zapalić lampkę i pomodlić się. Centuś na całe życie będzie tylko centusiem. Wiem coś o tym bo tam studiowałem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Księże Arcybiskupie Krakowski! Co Wasza Ekscelencja najlepszego uczynił? Nasz wielki Wawel będzie teraz rękojmią legendy, która nie istnieje, a która na poczekaniu będzie budowana... W imię czego? W imię ambicji jednego, zgorzkniałego szefa partii politycznej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hahaha Kaczyński i król? to ja jestem David Coperfield hehehe parodia...Były prezydenckie kaczki obok KRÓLÓW na Wawelu...masakra...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moher i purpurowi mają swoje 5 minut
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Moher i purpurowi mają swoje 5 minut
dodam, że oby ostatnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie przecież to'' śmiech na sali'' z całym szacunkiem dla zmarłego prezydenta i jego żony, ja nie głosowałam i nie darzyłam go sympatią no ale każda śmierć wywołuje emocje zwłaszcza śmierć tak tragiczna. Ale powiedzmy szczerze czy to nie jest największe głupstwo chować ich na Wawelu? Ludzie, tysiące polaków szydziło i naśmiewało się z Lecha Kaczyńskiego ba, dziennikarze też nie zostawiali suchej nitki na nim, nawet większości było wstyd że nas reprezentował w świecie. A teraz tak nagle go wszyscy kochają i opłakują po prostu Polacy to dwulicowy naród. Czym niby sobie tak zasłużył na ten Wawel? To może tych generałów co zgineli też tam niech pochowają pewnie też dużo zrobili dla Polski. Wawel jest dla wybitnych Polaków którzy przyczynili się do tego że Polska wogóle istnieje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wychodzi na to, że wszystkich działaczy Solidarności powinniśmy pochować na Wawelu? Niczym się nie zasłużył ginąc w samolocie bo to był WYPADEK! A kto optuje za tym pochówkiem nie ma pojęcia o historii Polski! I bynajmniej nie jest patriotą. Prezydenta RP szkoda jak każdego człowieka ale przez takie pochopne decyzje jego rodzina bardzo cierpi, kiedy bronimy Wawelu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~gosc~ napisał:
dodam, że oby ostatnie
Nie strasz nie strasz bo się zes.......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prezydent Kaczyński był prezydentem, który zmarł tragicznie w trakcie wykonywania sowoich obowiązków i to jest jedyna przesłanka, która wskazywałaby na ewentualność pogrzebu na Wawelu. Natomiast mimo całego szacunku dla zmarłej osoby należy pamiętać, że prezydentura Kaczyńskiego nie była w żaden sposób wyjątkowa, w jej czasie nie nastąpiły żadne istotne wydarzenia dla Państwa Polskiego, śmierć nie była skutkiem zamachu, konfliktu zbrojnego, obrony nadrzędnych interesów państwa. Nawet jeśli w wyniku katastrofy dojdzie do poprawy stosunków polsko-rosyjskich, to stanie się to wbrew poglądom zmarłego prezydenta. Co więcej, Prezydent miał nikłe szanse na następną kadencję, a więc jego polityka nie była popierana przez większość społeczeństwa. Ponadto ta decyzja postawi w przyszłości pytanie o odpowiednie miejsce pochówku Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego, ale także Wojciecha Jaruzelskiego (choć oczywiście życzę zainteresowanym aby nastąpiło to jak najpóźniej). Dużo bardziej przykre niż ewentualna zmiana decyzji w tej chwili będzie przenoszenie zwłok pary prezydenckiej z Wawelu za kilka czy kilkanaście lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ludzie przecież to'' śmiech na sali'' z całym szacunkiem dla zmarłego prezydenta i jego żony, ja nie głosowałam i nie darzyłam go sympatią no ale każda śmierć wywołuje emocje zwłaszcza śmierć tak tragiczna. Ale powiedzmy szczerze czy to nie jest największe głupstwo chować ich na Wawelu? Ludzie, tysiące polaków szydziło i naśmiewało się z Lecha Kaczyńskiego ba, dziennikarze też nie zostawiali suchej nitki na nim, nawet większości było wstyd że nas reprezentował w świecie. A teraz tak nagle go wszyscy kochają i opłakują po prostu Polacy to dwulicowy naród. Czym niby sobie tak zasłużył na ten Wawel? To może tych generałów co zgineli też tam niech pochowają pewnie też dużo zrobili dla Polski. Wawel jest dla wybitnych Polaków którzy przyczynili się do tego że Polska wogóle istnieje!
Czy homuś noblista to ten Twój wybrany Polak?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wawel powinien byc zarezerwowany dla wyjatkowych osobistosci z wieloma konkretnymi zaslugami dla kraju, ktore umarly smiercia naturalna albo w wypadku. Ewentualnie dla naprawde zasluzonych bohaterow wojennych. Zginal prezydent, rozpoczela sie paranoja "czolobicia" - to stadion jego imienia, to pochowek na Wawelu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 17

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...